אטרקציות באיזור ישן

שמורת טבע החולה

שילוב מרהיב של עופות, צמחים ודגים נדירים - עולם קסום ומופלא של חי וצומח.
בשמורה ישנם שבילי הליכה ואתרי תצפית בציפורים.
השביל הראשי בשמורה מותאם גם לעגלות נכים.
"עופוריה" – מרכז מבקרים. סיור שמתחיל מול דגם של עמק החולה, סרטון המסביר על היווצרות עמק החולה וייבוש האגם והביצות ואפקט תלת מימד המציג את העופות והיונקים של עמק החולה.
מופע מולטימדיה משוכלל, שבו ניתן באמצעות משקפי תלת מימד לחוש כחלק מלהקת עופות נודדים. הביקור מסתיים בחידון טריוויה על שמורת החולה.

שמורת טבע נחל חרמון (בניאס)

מעיין בניאס בוקע למרגלות החרמון, ומימיו זורמים בעוצמה רבה באפיק קניוני. לאורך שלושה וחצי קילומטרים. בדרכו יוצר הנהר את מפל הבניאס, מפל גועש ושוצף, המפל העז והמרשים בישראל.לאחר זרימה של תשעה קילומטרים, נחל חרמון נפגש עם נחל דן והשניים מתמזגים לנהר הירדן.

סמוך למעיין בניאס עולה שביל מדרגות רחב אל מערת בניאס. חמש הגומחות החצובות במצוק שליד המערה הן שריד ממקדשו של האל פאן, שמשמו נגזר גם שם המקום - פניאס, או פמיאס (בפי הערבים - בניאס). בחזית המערה נמצאים שרידי מקדש שבנה המלך הורדוס.

שמורת טבע נחל עיון (התנור)

נחל עיון הוא ערוץ עמוק העובר בין קירות סלע זקופים ליד המושבה מטולה. הנחל מתחיל את דרכו בעמק עיון (מרג' עיון) שבלבנון. מקורות הנחל נובעים מעבר לגבול, כשבעה קילומטרים מצפון למטולה. בקיץ מנוצלים מי המעיינות לחקלאות, ואפיק הנחל נותר עם מעיינות קטנים הממשיכים לזרום בקיץ.
בחורף זורמים המים בנחל עיון בשצף-קצף ויוצרים את אחד ממסלולי הטיול המרהיבים ביותר בגליל. לאורך הנחל יש ארבעה מפלים. אחד המפלים, "מפל הטחנה", גולש לאורך קיר רחב מגובה 21 מטרים. המפל נקרא על שם טחנת קמח ישנה, שנבנתה למרגלותיו. המפל המפורסם ביותר הוא מפל התנור, הנוחת אל הקרקע בתוך "ארובה" שגובהה כ- 30 מטר.

שמורת טבע נחל שניר חצבאני

נחל שניר (חצבאני) אחד משלושת מקורותיו העיקריים של נהר הירדן והארוך שבהם מתחיל את מסעו אי שם בדרום לבנון כ - 35 ק"מ צפונית לעיירה חצביה. אורכו של הנחל 65 ק"מ והוא מנקז את מורדותיו הצפון מערביים של החרמון בשטח של 640 קמ"ר.

הנחל מוליך בממוצע 135 מליון מ"ק בשנה ובשנים גשומות במיוחד יכול הנחל להוליך 300 מליון מ"ק. מעיינותיו העיקריים הם עינות חצביה במעלה הנחל, שכיום נתפסים ברובם לצורכי שתייה והשקיה של תושבי לבנון ועינות הוואזני למרגלות הכפר ע'גאר הנושק לגבול ישראל המספקים היום את עיקר המים לנחל.

שמורת טבע תל דן

שמורת תל דן היא מעין ארץ הפלאות: פלגי המים זורמים כאן מכל העברים ומצטרפים לנהר גועש, וצמרות העצים מתנשאות אל על ושומרות על אפלולית תמידית וקרירות מרעננת, גם בצהרי יום קיץ חם.

נהר הדן הוא הגדול והחשוב מבין שלושת מקורות הירדן. הוא ניזון ממי שלגים וגשמים שיורדים בהר חרמון. המים מחלחלים בבטן ההר ופורצים למרגלותיו במאות מבועים, שיוצרים ביחד את המעיין הקרסטי השופע ביותר במזרח התיכון - 240 מ''ק מים בשנה.

קייקי הגושרים

חווית אקסטרים מיוחדת רווית מים המתאימה לכל המשפחה בעונת הקיץ, שייט קייקים וסירות נהר במגוון מסלולים עם מגלשת קייקים מהירה ומקצועית.
הנחות מיוחדות לאורחי המלון.