מלון ירוק


הטבע מקיף את המלון, עוטף אותו ביופי עוצר נשימה מכל עבר, והמלון מחזיר לו אהבה. למען שמירה על הטבע ואיכות הסביבה הטמיע צוות הגושרים מלון בטבע שורה של דפוסי התנהגות ירוקים ואקולוגיים בסביבת העבודה, והוא ממשיך לפעול על מנת לחזק את המודעות לנושא בקרב העובדים והאורחים.
 
כחלק מההתנהלות השוטפת הוצבו בשטח המלון עמדות מיוחדות לאיסוף ומחזור של בקבוקי פלסטיק, נייר, קרטון וסוללות; חסכני מים הותקנו בכל מתקני השירותים בחדרים ובשטחים הציבוריים, ונעשה שימוש בקוצבי מים ממוחשבים בכל נקודות ההשקיה בשטחי הגינון הציבוריים, כמו כן הותקנו במלון נורות חסכוניות.
 
גם את פסולת המטבח דואגים ב"הגושרים מלון בטבע" למחזר ככל האפשר. את פסולת האוכל ממיינים, כאשר את הפסולת הגולמית מעבירים לקומפוסט. את השמן אוספים למיכלים ומעבירים למיחזור ע"י חברה חיצונית.
 
המלון הכין וטיפח גינת צמחי תבלין העומדת לרשות האורחים לשימוש חופשי. 
 
כחלק מהחזון של המלון – לפעול בסינרגיה עם הטבע והאדם שסובב את המקום, החליטו צוות הגושרים מלון בטבע לתרום לקהילה בה הם פועלים. במהלך השנה מתארחות במלון ללא תמורה משפחות נזקקות וגופי רווחה שונים, ובימים שבהם נושבות רוחות מלחמה, פותח המלון את שעריו בפני אורחים מאזורי הסיכון. בנוסף, צוות המלון נרתם לחלוקת מזון וציוד לנזקקים ולעמותות חברתיות, ולתמיכה ותרומה לקבוצות ספורט הפעילות בצפון הארץ.